سایت تخصصی ترجمه ایتالیایی

War and Peace

Scritto da Aida Moradi Ahani

ایده‌ی اقتباس از رُمانِ چهار جلدی، با پانصد و هشتاد شخصیت، برای کاری مصور؛ هرچند پُر هزینه و جسارت آمیز است اما وقتی می‌شنوید چنین رُمانی به منظور مینی سریال اقتباس شده، ندیده به دو حدس کلّی می‌رسید. اوّل این که سازنده‌ی چنین کاری یا باید اهل جسارت باشد یا حماقت. و دیگر این که بی‌شَک خیلی از جزئیات و یا حتی صحنه‌های رُمان قربانی خواهند شد. 

Leggi tutto...
Categoria:

You

Scritto da Aida Moradi Ahani

جو گلدبرگ صاحب کتابفروشی قدیمی مونی با یک نگاه عاشق مشتری‌اش بِک می‌شود. منتها همه‌ی مشکل این است که عاشقانه‌های جو هیچ به عاشقانه‌های دیگران شبیه نیست. سریال تو با پایان‌بندی غافلگیر‌کننده، ریتم درست و داستانی که با قلاب‌های به موقع اجازه‌ی منفک شدن مخاطب را نمی‌دهد به طرز چشم‌گیری ما را با یک داستان جنایی-عاشقانه همراه می‌کند.

Leggi tutto...
Categoria:

Chernobyl

Scritto da Aida Moradi Ahani

چرنوبیل، مینی‌سریالی پنج قسمتی و محصول HBO است و همان‌طور که از نامش پیدا است به فاجعه‌ی چرنوبیل اشاره دارد. داستان از اولین لحظات پس از انفجار آغاز می‌شود و درحالی که عده‌ای سعی می‌کنند خود اتفاق را کتمان کنند یا بر علتش سرپوش بگذارند، دو دانشمند هسته‌ای یعنی والری لگاسوف و اولانا خومیوک سعی می‌کنند علت اصلی فاجعه را پیدا کنند. در اهمیت تماشای این سریال همین بس که در زمانه‌ی ما شاید بازخوانی و تکرار داستان چرنوبیل بهترین تلنگر باشد.

Leggi tutto...
Categoria:

Dark 2

Scritto da Aida Moradi Ahani

فصل دوم سریال تاریک، به باز کردن کلاف معماهایی می‌پردازد که در فصل قبل مطرح شده بود. روابط آد‌ها و جایگاه آن‌ها در سفر زمان شفاف‌تر می‌شود. همچنین جنبه‌های نبرد آخرالزمانی و توجیه آدم‌های درگیر آن، راه را برای ورود به مفاهیم اساسی مد نظر سریال هموارتر می‌کنند …

Leggi tutto...
Categoria:

Dark 1

Scritto da Aida Moradi Ahani

سریال تاریک، که با پیدا شدن جسد دو کودک آغاز می‌شود با رفت و برگشت‌های زمانی، و بازی با ابعاد زمان و مکانْ به ساخت داستانی روایت‌مدار و پر حادثه می‌انجامد که به شدت وامدار ژانرهای گوناگون است. تاریک را می‌توان از نمونه سریال‌های موفق با پلاتی درگیرکننده و پرکشش دانست.

Leggi tutto...
Categoria:

وست ورلد ۱

Scritto da Hoda Arabshahi

در نخستین روزهای مرداد ۱۳۹۶، سازندگان «وست‌ورلد» (دنیای غرب) به کارگردانی جاناتان نولان، با انتشار تیزر فصل دوم این سریال اعلام کردند که تا نیمه سال ۲۰۱۸ قصد عرضه فصل دوم را ندارند تا بتوانند به‌اندازه‌کافی روی فیلم‌نامه آن تمرکز کنند. پیچیدگی‌های ساختاری فیلم‌نامه فصل اول که سال گذشته از شبکه HBO آمریکا پخش شد نشان می‌دهد که وست‌ورلد سریالی نیست که بتوان آن را درمدت یک‌سال نوشت، ساخت و پخش کرد. سریالی (نوشته لیزا جوی و جاناتان نولان) که رکورد بالاترین میزان بیننده سریال‌های اورجینال اچ‌.بی.‌او را در همه زمان‌ها به‌دست آورد و به‌ویژه از جنبه‌ جلوه‌های بصری، بازی‌ها و داستان تحسین بسیار زیاد منتقدان را برانگیخت.

Leggi tutto...
Categoria: